Centrum Medyczne dr Kubik
skwer Kościuszki 15/17
81-370 Gdynia

Rejestracja wizyt :
od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 20:00

+ 18 maja 2021

Nasza codzienna rutyna skupia się bardzo często wokół jednego obszaru- twarzy. Pomijamy i zapominamy o innych newralgicznych obszarach, takich jak szyja i dekolt, a one również wymagają szczególnej pielęgnacji.

Nie pomijajmy obszarów, które wymagają równie dużo czułości co twarz.

Skóra szyi i dekoltu jest bardzo cienka i delikatna. Wymaga równie systematycznej pielęgnacji co skóra twarzy. Musicie wiedzieć, że obszar szyi i dekoltu jest niemal pozbawiony podściółki tłuszczowej, a więc ma szybszą tendencję do marszczenia się. Dodatkowo pozycja w której pracujemy np. przy laptopie powoduje, że pochylamy przez dłuższy czas głowę w kierunku ziemi, a więc funkcjonujemy w zgięciu. Poprzeczne linie i zmarszczki na szyi nazywane są „technologiczną szyją” (ang. tech neck) i pojawiają się u coraz młodszych osób. Wpływ na ich pojawienie się mają predyspozycje genetyczne i cywilizacyjne. Taka pozycja niestety również wpływa i utrwala drugi podbródek.

 

dekolt

 

W obu obszarach znajduje się zdecydowanie mniej gruczołów łojowych niż w przypadku np. twarzy, których rola jest ogromna, ponieważ odpowiadają za prawidłowe natłuszczenie i utrzymanie nawilżenia.

 

Poznajcie kilka naszych propozycji, które pomogą zregenerować skórę, ujędrnić oraz zredukować fotouszkodzenia powstałe na skutek ekspozycji słonecznej.

Wasze problemy, nasze rozwiązania.

Przebarwienia, suchość, wiotkość.

Dekolt & szyja.

 

Jeśli problemem są przebarwienia idealnie sprawdzi się laseroterapia. Najnowocześniejszy laser pikosekundowy, który w trybie frakcyjnym dzięki efektowi fotomechanicznemu pozwala zdeponować energię w głębokich warstwach skóry właściwej praktycznie bez uszkodzenia zewnętrznych warstw skóry, pozwala na przeprowadzenie zabiegów rewitalizacyjnych z minimalną rekonwalescencją lub praktycznie bez rekonwalescencji.

Mezoterapię  proponujemy jeśli głównym problemem jest suchość skóry. To jeden z najbardziej rozpowszechnionych zabiegów medycyny estetycznej, w którym poprzez nakłucia wprowadzamy dobrane substancje w głębokie warstwy skóry.

Kiedy borykamy się z wiotkością skóry na pomoc przychodzi HIFU. Zabieg polega na wykorzystaniu skupionych wiązek ultradźwięków (HiFU – High Focused Ultrasound), które na precyzyjnie dobranych głębokościach pozwalają na wykonanie termoliftingu w zakresie skóry i powięzi podskórnych, wpływa na naturalne mechanizmy regeneracji skóry.

Innym zabiegiem, na którego efekt nie trzeba czekać długo to termolifting. To z kolei połączenie termoliftingu i stymulacji skóry wykorzystujące światło podczerwone. Unikalny system chłodzenia pozwala na bezpieczne dostarczenie energii w głębokie warstwy skóry i eliminację rekonwalescencji.

 

dekolt

Fotouszkodzenia, wiotkość, ziemistość.

Innym naturalnym sposobem na regenerację skóry jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg polega na dostarczeniu w głębokie warstwy skóry płytkowych czynników wzrostu, które są intensywnie produkowane po uszkodzeniu tkanki.

W ten sposób bez wytworzenia prawdziwego uszkodzenia, inicjujemy znaczącą odbudowę skóry. W tym celu wykorzystujemy podanie osocza bogatopłytkowego, które uzyskujemy przy użyciu separatora komórkowego. O skuteczności podania osocza bagatopłytkowego decyduje ilość uzyskanych w końcowym produkcie płytek krwi (od tej ilości zależy końcowa podana ilość płytkowych czynników wzrostu). Skuteczny, jednorazowy zabieg wymaga uzyskania minimum miliona płytek krwi w każdym mikrolitrze. Uzyskanie takiej koncentracji płytek nie jest możliwe przy zastosowaniu standardowych technik probówkowych (co potwierdziliśmy w badaniach własnych), w związku z czym nie oferujemy zabiegów z osoczem bogatopłytkowym uzyskiwanym w inny sposób niż na separatorze komórkowym.

Niestety często zaniedbujemy okolicę biustu i dekoltu skupiając się na twarzy. Musimy pamiętać, że skóra jest tam wyjątkowo wrażliwa i cienka, wymaga zatem odpowiedniej, regularnej pielęgnacji. W okresie letnim to czas nadmiernej ekspozycji słonecznej, pamiętajmy aby używać kremów z wysokim filtrem. Na rynku jest ich cała masa, ale szukajmy mądrze, pamiętając, że kosmetyki, które są wyrobem medycznym dają nam większe bezpieczeństwo.