Centrum Medyczne dr Kubik
skwer Kościuszki 15/17
81-370 Gdynia

Rejestracja wizyt :
od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 20:00

+ 10 grudnia 2020

W zależności od zmieniającej się pory roku warto zastanowić się nad swoją pielęgnacją. Niestety okres zimowy jest bardzo trudny dla naszej cery ze względu na mocny, zimny wiatr i niską temperaturę.

Pora roku jaką jest zima, charakteryzuje się mocnym oraz siarczystym mrozem, który zdecydowanie działa na niekorzyść dla cery. Nawet temperatura kilkustopniowa często odbija piętno na delikatnej i zawsze odsłoniętej twarzy. Osoby z naturalnie suchą oraz wrażliwą cerą mają ogromny problem z odpowiednią pielęgnacją w okresie zimowym. Zaczerwieniona oraz mocno podrażniona skóra występuje u większości kobiet oraz mężczyzn. Mówi się, iż osoby z cerą tłustą najlepiej znoszą ostry wiatr oraz mroźnią aurę. Warto podkreślić, że produkcja łoju w temperaturze poniżej -8°C mocno się zmniejsza, więc osoby z cerą suchą są postawione w bardzo trudnej sytuacji. Produkcja łoju przebiega u nich naturalnie wolno.

Co należy zrobić, aby ochronić naszą cerę przed problematycznym mrozem?

Przede wszystkim, warto wybrać się na wizytę do dermatologa lub kosmetologa. Specjalista ten określi Twój typ cery i nakreśli Ci kierunek pielęgnacji. Prawidłowa oraz w pełni świadoma pielęgnacja jest kluczem do zadbania o swoją cerę, oraz zabezpieczenia jej przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zanim jednak wybierzesz się do specjalisty, należy sporządzić listę kosmetyków oraz leków, które są w Twoim użyciu. Pamiętajmy o tym, aby współpracować z dermatologiem i odpowiadać mu szczerze na pytania dotyczące np. diety.

Innym rozwiązaniem na początek jest wybranie się do gabinetu kosmetologa. Osoba ta zajmuje się zabiegami pielęgnacji skóry. Warto przejrzeć oferty różnych kosmetologów i wybrać tego, który ma pozytywne opinie. Nie pozwól, aby specjalista zrobił Ci krzywdę. Zadbaj o własny interes i wybierz się do kogoś sprawdzonego!

Po wizycie u dobrego kosmetologa z pewnością Twoja cera stanie się bardziej zdrowa oraz odżywiona w należyty sposób. Specjalista pomoże Ci również dobrać odpowiednie kosmetyki zabezpieczające cerę na zimę. Być może będzie to tylko krem z bogatszym składem, a może cała pielęgnacja będzie musiała ulec zmianie wraz ze zmianą pory roku.

Pomocne zabiegi, które uratują Twoją cerę w potrzebie:

  • Mezoterapia – polega ona na głębokiej odnowie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Używamy do wykonania tego zabiegu kwasu hialuronowego w wysokim stężeniu, hydroksyapatytu wapnia oraz aminokwasów. Efektem zabiegu jest nawilżona oraz mocno odżywiona skóra. Ponadto, zabieg powoduje proces odbudowy elastyny i kolagenu w skórze,
  • Oksybrazja GENEO – polega na dogłębnym oczyszczeniu oraz złuszczeniu skóry. Dodatkowo cera staje się dotleniona, nawilżona oraz cudownie odżywiona. Zabieg ten jest nazywany rewolucyjnym w świecie medycyny estetycznej. Osoby, które cierpią z powodu zbyt suchej, pozbawionej blasku oraz wiotkiej cery powinny zainwestować czas, oraz pieniądze w ten nowoczesny oraz przełomowy zabieg,
  • Frakcyjne Mikronakłuwanie – zdecydowanie nie należy obawiać się słowa „mikronakłuwanie”. Zabieg ten opiera się na technologii pulsujących igieł, które są bardzo precyzyjne i dają ogromne, zauważalne efekty. Zapewnia on również większą niż przed zabiegiem stymulację fibroblastów i produkcję kolagenu. Jedną z ważniejszych cech tego zabiegu jest to, iż spłyca on drobne zmarszczki i leczy blizny po trądzikowe oraz rozstępy. Zabieg z dedykowaną ampułką sprawi, że cera będzie odpowiednio odżywiona i nawilżona.
  • Osocze Bogatopłytkowe  – jest to bardzo naturalny oraz znany zabieg w świecie medycyny estetycznej. Aby wykonać ten zabieg, należy pobrać z krwi pacjenta materiał, który po przygotowaniu wstrzykuje się pacjentowi w postaci mezoterapii na daną część ciała, najczęściej twarz bądź dekolt. Zabieg ten działa niesamowicie i posiada wiele pozytywnych recenzji w sieci. Przywraca skórze młody wygląd oraz elastyczność skóry. Podczas całego procesu nie korzystamy z obcych substancji. Bazujemy tylko i wyłącznie na własnym osoczu.