Centrum Medyczne dr Kubik
skwer Kościuszki 15/17
81-370 Gdynia

Rejestracja wizyt :
od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 20:00

+ 15 listopada 2019

Liposukcja, skojarzenia: sala operacyjna, noż, kaniula i... okres rekonwalescencji. Poznajcie SCULPSURE- 25minutowy zabieg laserowy.

Udostępnij

Liposukcja, na czym polega?

Operacja liposukcji polega na usunięciu określonej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej w celu korygowania konturów i kształtów jednego lub kilku miejsc ciała. Lokalizacje, które najczęściej poddawane są operacji to: okolice bioder, brzuch, uda, łydki, ramiona, podbródek. To jedna z najbardziej inwazyjnych metod modelowania sylwetki.

Operacje wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie.

Po wykonaniu nacięcia, przez otwór wprowadza się kilkakrotnie, pod różnym kątem, specjalną tępo zakończoną igłę. Jest ona podłączona do urządzenia odsysającego. Po pobraniu planowanej ilości tkanki tłuszczowej, zakładane są szwy oraz specjalne opatrunki uciskowe, które mają zapobiec krwawieniu oraz siniakom.

Cały miesiąc po operacji należy nosić dzień i noc specjalny, przylegający kombinezon. Czy efekt liposukcji jest zadowalający można określić dopiero po jego zdjęciu, czasem wymagana jest korekta.

 

Kwalifikacja do zabiegu liposukcji.

Trzeba pamiętać, że istnieje wiele czynników, które mogą wykluczyć pacjenta z zabiegu liposukcji. Główne przeciwwskazania to: cukrzyca, choroby tarczycy, przewlekła niewydolność nerek i wątroby, padaczka, stwardnienie rozsiane, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz oczywiście ciąża.

 

 

Niezbędny komplet badań przed zabiegiem.

Tak, to jeden z tych zabiegów do którego niezbędne jest wykonanie badań, bardzo różnych.

Badania krwi, morfologia, grupa krwi,  jonogram, koagulogram, lipidogram, glukoza, mocznik, kreatynina, ASPAT, ALAT, grupa krwi, a w przypadku osób powyżej 50 roku życia zaleca się dodatkowo wykonanie EKG.

 

Liposukcja zmienia życie.

Wraz z odessaniem tkanki tłuszczowej powinno się zmienić nawyki. Pacjent, który przeszedł operację liposukcji często jest zmuszony do rygorystycznej diety oraz uprawiania sportu.

Dlaczego?

Należy pamiętać, że usunięte komórki tłuszczowe nigdy się nie odnowią, natomiast te, które pozostają mogą się nadmiernie rozwinąć co z kolei może wpływać na deformację sylwetki. Tkanka tłuszczowa nie odkłada się bowiem w miejscu poddanym zabiegowi, ale w innych może narastać, tworząc nieestetyczne, widoczne zgrubienia.

Ryzyko.

Powikłania, szczególnie przy długich zabiegach chirurgicznych zdarzają się często.

Zbyt duża ilość odessanej tkanki tłuszczowej, a wraz z nią krwi może prowadzić do groźnego dla życia wstrząsu. Innym groźnym powikłaniem, z zagrożeniem życia jest zator tłuszczowy. Dochodzi do niego w wyniku uszkodzenia naczyń krwionośnych, a przy niekorzystnym zbiegu okoliczności, drobne cząsteczki tłuszczu mogą trafić do krwiobiegu. Grudki tłuszczu zbijają się tworząc korek, najczęściej w tętnicy płucnej. To już szybka droga do zatrzymania krążenia. Co ważne- taka sytuacja może mieć miejsce nawet po kilku tygodniach od operacji.

Rekonwalescencja.

Po operacji warto zostać w szpitalu jeszcze dobę lub dwie w celu oceny stanu zdrowia. Obrzęki oraz zasinienia to normalne zjawisko występujące po tego typu zabiegach. Po ok 10 dniach odczuwalny jest intensywny ból i potrafi się utrzymywać kilka tygodni.

MAMY DLA WAS ROZWIĄZANIE.

W dobie możliwości, które obecnie mamy, ilości technologii warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. My takie rozwiązanie posiadamy, to SCULPSURE.

SculpSure

Kilka faktów:

  • to bezinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej,
  • komfortowy, dobrze tolerowany zabieg- nie wymaga znieczulenia,
  • zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji,
  • posiada certyfikat FDA, poparty badaniami klinicznymi, dla nieinwazyjnej lipolizy okolicy brzucha i tzw. boczków.

Czym jest SculpSure?

SculpSure to najnowocześniejsza, szybka i bezbolesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. To pierwszy nieinwazyjny laser diodowy o długości fali 1060 nm do niszczenia komórek tłuszczowych i pierwszy nieinwazyjny system konturowania ciała. Laser został zaprojektowany tak, by zabieg pozwalał zmniejszyć ilość uporczywej tkanki tłuszczowej nawet o 24% w takich obszarach jak brzuch, tzw. „boczki”, uda czy ramiona. Podczas zabiegu, który trwa zaledwie 25 minut, uzyskuje się smuklejszy wygląd bez konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego (np. liposukcji).

Jak wygląda zabieg?

Po przyłożeniu aplikatorów tkanka tłuszczowa jest podgrzewana do 42-47 st C, ale przy jednoczesnym chłodzeniu nie jest uszkadzany naskórek ani skóra właściwa. Pojedynczy aplikator pokrywa 24cm2, a zestaw 4 aplikatorów aż 96cm2. Wzrost temperatury za pomocą powolnego, kontrolowanego ogrzania umożliwia nagrzanie tkanek głębokich aż do 3cm w głąb ciała bez uszkodzeń otaczających tkanek. Zabieg jest komfortowy dzięki ciągłemu chłodzeniu.

sculpsure

 

Co wyróżnia zabieg SculpSure?

Większość ludzi ma uporczywe złogi tłuszczu, które wydają się niemożliwe do zlikwidowania, nawet za pomocą diety i ćwiczeń. Technologia konturowania ciała zastosowana w laserze SculpSure jest w stanie namierzyć i zniszczyć te komórki tłuszczowe w zaledwie 25 minut bez wpływu na powierzchnię skóry. W miarę upływu czasu uszkodzone komórki tłuszczowe są w sposób naturalny usuwane z organizmu.

Efektu zabiegu SculpSure.

 

Zapisz się do naszego newslettera
i otrzymaj 10% zniżki
na kosmeceutyki NEAUVIA.