Centrum Medyczne dr Kubik
skwer Kościuszki 15/17
81-370 Gdynia

Rejestracja wizyt :
od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 - 20:00

+ 07 lutego 2020

Utrata wagi czy jędrność? A może jedno i drugie? Czyli dlaczego Endermologia LPG stała się ulubionym zabiegiem modelującym sylwetkę wszystkich świadomych kobiet.
Ale czy jesteście świadomi jej efektów w terapiach medycznych oraz rehabilitacyjnych?

Udostępnij

Endermologia jest tylko jedna, marki LPG.

Endermologia LPG nie znam drugiego takiego urządzenia działającego na podobnej zasadzie, które posiada ponad 130 badań klinicznych. Sporo, prawda? I chociaż wciąż są osoby, które powątpiewają w jej skuteczność, należy zaakceptować fakt, że opracowania i badania naukowe nie biorą się z powietrza. Potwierdzają to niezależne, czołowe ośrodki naukowe świata jak: Uniwersytet Los Angeles, Uniwersytet Vanderbilt, Centrum Biologii Molekularnej w Mediolanie, Uniwersytet w Sienie, Instytut Kardiologiczny w Mińsku, Uniwersytet Brukselski czy Uniwersytet Nowojorski.

Nie bez powodu Endermologia LPG posiada certyfikat FDA.

Marka LPG jest rozpoznawalna w ponad 100 krajach, jako światowy lider nieinwazyjnych zabiegów odmładzających i modelujących sylwetkę

Opatentowane przez LPG technologie odbudowy tkanki łącznej są ulepszane i udoskonalane od lat, dlatego między innymi firma LPG zyskała ogromne uznanie i popularność na całym świecie.

endermologia lpg

Na początek trochę historii.

Kilkanaście lat temu francuz Louis Paul Guitay uległ wypadkowi motocyklowemu, na skutek którego doznał obrażeń ciała, a ich konsekwencją były blizny. Zaleceniem były masaże, które miały polegać na ręcznym wałkowaniu fałdu skórnego. Masaż był wykonywany przez kilku terapeutów, z różnym nasileniem oraz efektami. Następstwem tych obserwacji była próba ujednolicenia procesu przy pomocy skonstruowanego przez Guitaya urządzenia.

 

Wiele zastosowań, również w czasie ciąży.

Wszyscy wiemy, jakie ograniczenia mają kobiety w ciąży. Endermologia LPG oferuje przyszłym mamom  w tym specjalnym czasie całkowicie naturalne rozwiązania. Większość kobiet  ma duże problemy z retencją wody, obrzęki szczególnie kończyn dolnych bywają bolesne i potrafią pojawić się już we wczesnym etapie ciąży.

Odpowiednio dobrany program drenujący pozwala poczuć uczucie lekkości nóg, a obrzęki po skutecznej terapii znikają.

 

endermologia ciąża

 

 

Skupmy się na Endermologii sportowej.

Może o tym nie wiecie, ale z Endermologii korzysta spora grupa osób, która na codzień znana jest z telewizji. Zinedine Zidane, światowej klasy piłkarz początkowo regularnie uczęszczał na terapię, ale w ostateczności postanowił zakupić urządzenie do domu!

Na zabiegi Endermologii sportowej zdecydowała się również Katarzyna Dziurska- trenerka personalna i instruktorka fitness, która regularnie wykonywała zabiegi w naszym Centrum Medycznym pod czujnym okiem Aleksandry Kani.

Kasia przygotowywała się do kolejnych międzynarodowych zawodów NAC Mr & Ms Universe 2017, które odbywały się w listopadzie w Hamburgu.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na portalu Zatoka Pięknagdyż razem z redaktor naczelną Esterą Gabczenko przygotowaliśmy tam materiał dedykowany Endermologii w wydaniu sportowym, a Kasia dokładnie opisuje dlaczego ten zabieg jest cudownym dodatkiem do przygotowań do różnego rodzaju konkursów i mistrzostw.

 

endermologia LPG

 

Endermologia sportowa ma na celu poprawić wydolność mięśni stymulując je jednocześnie do pobudzenia przed treningiem. Natomiast po treningu jest idealna w celu regeneracji. Zabiegi zapobiegają kontuzjom, odżywiają i dotleniają komórki, a także pobudzają krążenie w mięśniach. Endermologia jest również wskazaniem w przypadku obrzęków i stanów bólowych, ponadto rozciąga i relaksuje mięśnie.

W odróżnieniu od zabiegów kosmetycznych, endermologię sportową wykonuje się bez kostiumu, na „gołym ciele”.

 

Przedzabiegowe zastosowanie Endermologii w zabiegach chirurgicznych.

Endermologia ma cały szereg wskazań dotyczących postępowania w różnych problemach natury medycznej.

Niweluje stany zapalne, ból, napięcie mięśniowe, obrzęki limfatyczne. Jest nieoceniona w terapii zwłóknień, niewydolności żylnej, retencji wody.

Endermologia LPG jest również z powodzeniem wykorzystywana w zabiegach rehabilitacyjnych. Umożliwia przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego, poprzez ulepszenie spoistości tkanek. W znacznym stopniu ułatwia rekonwalescencję po inwazyjnych procedurach medycznych (np. liposukcja, mastektomia). Sprzyja likwidacji zasinień, przyśpiesza gojenie tkanek i wspomaga efekt końcowy operacji.

 

liposukcja

Zdjęcie po prawej stronie przedstawia leczenie LPG po liposukcji. Wykonano 16 zabiegów. 

LIPOSUKCJA

Zdjęcia przedstawiają różnice w procesie gojenia po zabiegu liposukcji nóg. Na lewej nodze wykonano 4 zabiegi Endermologii przed zabiegiem chirurgicznym, przy czym na prawej nie wykonano żadnego. 

 

Leczenie blizn różnego pochodzenia.

Wiele z nas zna historię Katie Piper, która została oblana kwasem siarkowym. Doznała rozległych obrażeń twarzy, przełyku i żołądka oraz straciła wzrok w jednym oku. Rany na twarzy zostały zakwalifikowane jako poparzenie trzeciego stopnia. Endermologia była jednym z wielu zabiegów, który wspomagał proces leczenia, a ona sama została ambasadorką marki LPG.

 

Katie Piper

 

W przypadku zabiegów chirurgicznych LPG zapobiega zrastaniu oraz tworzeniu się twardych blizn związanych z implantami. Oprócz tego jest nieocenionym wsparciem przy leczeniu zwłóknień. Pomaga przywrócić czucie oraz pełen zakres ruchu.

 

abdominoplastyka

Zdjęcie po prawej stronie przedstawia leczenie LPG po abdominoplastyce. Wykonano 22 zabiegi.

 

rekonstrukcja piersi

Zdjęcie po prawej przedstawia leczenie LPG po rekonstrukcji piersi. Wykonano 30 zabiegów.

 

blizny

Zdjęcie po prawej przedstawia leczenie LPG po operacji ślinianek przyusznych. Wykonano 30 zabiegów.

 

operacja tarczycy

Zdjęcie po prawej przedstawia leczenie LPG po operacji tarczycy. Wykonano 12 zabiegów.

Nieocenione wsparcie LPG w obrzęku lipidowym.

Obrzękiem lipidowym nazywamy chroniczne schorzenie podskórnej tkanki tłuszczowej, które nasila się wraz z wiekiem. To dalej mało znana dolegliwość, która dotyczy głównie kobiet, które osiągnęły dojrzałość płciową. Choroba dotyczy dolnych części ciała, ale potrafi również objąć górne partie takie jak np. ramiona. Choć dalej nie zbadano co dokładnie jest czynnikiem powodującym to schorzeniem, wiadomo jednak, że dziedziczenie odgrywa dużą rolę.

Niestety w przypadku tej choroby różnego rodzaju diety i aktywność fizyczna nie powodują postępu w leczeniu. Proponowane zabiegi takie jak: lipoliza laserowa czy lipoliza iniekcyjna są niestety nieskuteczne, a ich efekty nie powodują zmniejszenia obwodu chorych kończyn.

Stosowanie środków, których celem jest odwodnienie organizmu powoduje na krótką metę ulgę, jednak w długim okresie pogarszają stan pacjenta. Pozbycie się wody z tkanek nie prowadzi do usunięcia cząsteczek białka, co w konsekwencji prowadzi do ich odkładania się i utrudnia przepływ limfy w tkankach.

 

Głównym celem leczenia jest zwalczanie obrzęku.

 

Endermologia jest bezbolesnym i precyzyjnym sposobem na drenaż płynów. W porównaniu do ręcznego drenażu, wyniki uzyskane dzięki zastosowaniu tej metody są lepsze i szybsze. Zabieg LPG przyśpiesza krążenie żylne, mobilizuje tkankę zapewniając natychmiastową ulgę, powoduję resorpcję obrzęków i zwłóknień oraz zwiększa zakres ruchowy.

 

obrzęk limfatyczny

Obrzęk lipidowy kończyny górnej.

Endermologia estetyczna- mistrzowski zabieg w modelowaniu sylwetki.

Lipomassage wykorzystuje specjalnie opatentowane rolki, które w trakcie jednego zabiegu uruchamiają procesy oddziaływujące na skórę i tkankę tłuszczową. Wpierw rozbijają i uwalniają kwasy tłuszczowe, następnie stymulują fibroblasty, wzmacniając sieć włókien kolagenu i elastyny, a na końcu powodują wydalenie tłuszczu i wygładzenie cellulitu. W trakcie jednego zabiegu modelowane są wszystkie okolice, które tego wymagają.

 

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu. Fibroblasty stają się coraz mniej aktywne. Pogarsza się również aktywność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura zmniejsza się.

 

 

Promocja.

Do końca marca obowiązuje promocja na zabiegi Endermologii. Pakiet 15 zabiegów jest optymalny do uzyskania efektów zarówno w procesie leczenia jak i w terapiach estetycznych, modelujących sylwetkę.

Pamiętajmy jednak, że Endermologia to styl życia i warto włączyć ją na stałe do naszej codzienności. Regularnie wykonywana połączona ze zbalansowaną dietą oraz umiarkowaną aktywnością fizyczną daje naprawdę spektakularne i długotrwałe efekty. Połączenie tych trzech czynników gwarantuje redukcję tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki.

 

 

Zapisz się do naszego newslettera
i otrzymaj 10% zniżki
na kosmeceutyki NEAUVIA.

[FM_form id=”2″]