REGENERA ACTIVA - komórki macierzyste NOWOŚĆ

rewitalizacja main powrót

CZYM JEST REGENERA ACTIVA®?

REGENERA ACTIVA® jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnych do regeneracji tkanek.

 

Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?

Zabieg Regenera Activa® jest niezwykle prosty i trwa zwykle 20-30 minut. 

  1. W pierwszy etapie lekarz pobierze niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy. 
  2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej od Ciebie tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
  3. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w okolicy którą chcemy zrewitalizować. Zabieg możemy nazwać mezoterapią przy użyciu komórek macierzystych pacjenta.

 

 Jakie są wskazania do zabiegu?

-łysienie androgenowe skóry głowy

-zmarszczki na twarzy

-utrata jędrności i sprężystości skóry twarzy

 

 Przeciwwskazania:

-nowotwory

-ciąża i karmienie piersią

-choroby krwi

-przyjmowanie leków wydłużających krwawienia (np. aspiryna)

 

Jak często powtarzać zabieg?

Zarówno w przypadku leczenia łysienia androgenowego jak i rewitalizacji twarzy REGENERA ACTIVA® wykonuje się jednorazowo. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach.