TERAPIA KOLAGENOWA - NITHYA

rewitalizacja main powrót

NOWOŚĆ !!!

CO TO JEST KOLAGEN ? 

Słowo kolagen pochodzi od greckiego słowa kolla, oznaczającego “klej” oraz przyrostka - gen, znaczącego “wytwarzający” i dokładnie opisuje działanie tego białka w obrębie tkanek. Kolagen znajduje się w większości tkanek i narządów. Jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. W organizmie ludzkim stanowi on około 33% wszystkich białek. W skórze dominującą formą jest kolagen typu I (85-90%) będący jej włóknistą podporą oraz typ III (do 15%), który oplata włókna typu I, odpowiadając za ich prawidłowe ułożenie oraz sprężystość. W skórze jest go najwięcej a jakość i ilość jego włókien odpowiada na strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Głównym jego zadaniem w tkankach jest utrzymanie spójności struktury, jej sprężystości oraz wytrzymałości na rozciąganie. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi - więcej kolagenu ulega rozpadowi niż organizm jest w stanie wyprodukować. Proces ten najbardziej jest widoczny na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona odpowiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka, traci jędrność. Tych procesów nie jesteśmy w stanie zahamować, natomiast dzięki kolageowi Nithya jesteśmy w stanie te procesy znacząco spowolnić i niwelować ich skutki, wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej odpowiedniej ilości kolagenu. Preparat kolagenowy Nithya jest silnym biostymulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regenracyjne skóry.

JAK DZIAŁA KOLAGEN NITHYA ? 

Nithya składa się z mikrocząsteczek  kolagenu typu I. Opatentowana technika produkcji, bez użycia enzymów proteolitycznych z wykorzystaniem suszenia sublimacyjnego pozwala otrzymać produkt o unikalnych właściwościach biologicznych. Taki właśnie specjalny proces produkcji nie degraduje struktury białka i nie powoduje powstawania dodatkowych wiązań pomiędzy aminokwasami ani konieczności jego sieciowania w celu stabilizacji. Nie zmienia też w żaden sposób jego aktywności farmakodynamicznej. Dlatego też kolagen Nithya jest w pełni zgodny z kolagenem „natywnym”, własnym, ponieważ posiada przestrzenną strukturę mikrowłókien w postaci potrójnej helisy, niezmienioną masę cząsteczkową oraz kolejność łańcucha polipeptydowego. Stąd też brak jego właściwości antygenowych. Eliminuje to konieczność wykonywania wstępnych testów alergologicznych przed zabiegiem. Jest zabiegiem bezpiecznym nie wywołuje uczuleń, alergii ani innych reakcji układu odpornościowego.  Podanie preparatu Nithya umożliwia wszechstronną terapię każdego rodzaju skóry, a zabiegi mogą być wykonywane niezależnie od wieku. Wspomagamy w ten sposób naturalnie zachodzące w skórze procesy odnowy komórkowej i dbamy o to, aby zachowała ona jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość. W przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia, zmarszczkami, wiotkością terapia kolagenowa mocno kondycjonuje i odmładza skórę, przywraca gęstość, napięcie i elastyczność. Zabiegi mogą być wykonywane nawet na najdelikatniejszych obszarach ciała, takich jak okolice oka, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzebietów dłoni oraz innych części ciała w zależności od potrzeb.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU ?

 • terapia przeciwstarzeniowa (anti-aging)
 • nadmierna wiotkość skóry
 • utrata blasku, nierównomierny koloryt skóry
 • fotouszkodzenia skóry
 • blizny atroficzne i przerostowe
 • blizny potrądzikowe i pooparzeniowe

JAK WYGLĄDA ZABIEG ?

Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zawiesinę podaje się za pomocą igieł o małym rozmiarze [30G] głęboko do skóry właściwej lub na głębokości granicy między skórą właściwą a tkanką podskórną, korzystając z techniki nakłuwania. Trakcie podawania preparatu może być odczuwalne lekkie uczucie rozpierania i pieczenia, które ustępuje krótko po zabiegu. Po zabiegu mogą pojawić drobne siniaczki w miejscach wkłuć, które ławo ukryć pod makijażem. Sam zabieg trwa od 10 do 30 minut w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ ?

 • długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry
 • poprawa elastyczności, gładkości skóry
 • skóra zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność
 • poprawa kolorytu skóry
 • spłycenie zmarszczek

 

 CENA: 

 PROMOCJA DO 28.02.2018r.

NITHYA terapia kolagenowa (jednego obszaru zabiegowego  do  5ml preparatu) 1400 pln/ 1200 pln.